SVĚT » O nás » Kdo jsme a co je naším cílem

Kdo jsme a co je naším cílem

Nezisková organizace Montessori centrum Děčín, spolek

V oblasti vzdělávání dětí se členové našeho občanského sdružení angažují již od roku 2005. Do našich kurzů angličtiny pro děti je každoročně přihlášeno více jak 120 dětí předškolního a školního věku. Občanské sdružení vzniklo v roce 2010 z iniciativy rodičů a pedagogů, kteří cítili potřebu zajistit nejen svým dětem kvalitní všeobecné vzdělávání a výchovu již od útlého věku.

Podnětem byly především získané zkušenosti a požadavky rodičů na "jiný" styl výuky. Cílem všech našich aktivit je nabídnout kvalitní, kreativní a moderní metody vzdělávání a výchovy, které naučí děti základním dovednostem - pozorovat, prožívat, poznávat, uvažovat, být kreativní a umět se vyjadřovat - s plnou podporou jejich individuálního vývoje.

Bereme si to nejlepší z Montessori pedagogiky, využíváme moderní informační technologie a učíme děti systematicky cizímu jazyku od útlého věku.


Soukromá základní škola a mateřská škola Svět

Občanské sdružení se v roce 2011 stalo zřizovatelem Soukromé základní školy a mateřské školy Svět.

Nejvýznamnějším krokem pro realizaci celého projektu bylo postavení nové budovy v Děčíně - Letné. Tyto prostory byly vybudovány na klíč pro provoz školky a školy a jsou ve vlastnictví zakladatelů občanského sdružení. To je zárukou nezávislosti a stability chodu našich zařízení.  

Jsme rádi, že naše aktivity jsou základem pro širší rozvoj alternativního vzdělávání v Ústeckém kraji a že se nám daří nadchnout pro námi zvolený přístup děti i dospělé.

 

 

 

© 2012 Montessoridecin.cz všechna práva vyhrazena

Created: Anexis s.r.o. | Designed: Jan Šmucar